1

2

3

Квота 2

4

Аспірантура

ІСТОРИЧНІ ТРАДИЦІЇ БЕКЕТІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ.
ПІДСУМКИ ПРОЄКТУ ЗІ СПАДЩИНИ

1
Сьогодні українська культура опинилася під загрозою, стала мішенню росії. Бо це справжня залізобетонна перепона для реанімації її імперських наративів. На міжнародному рівні в нашій країні проходять форуми з безпеки культурної спадщини під гаслом «Війна в Україні: битва за культуру». Під час бойових дій багато об'єктів культуної спадщини України були знищені, пошкоджені або потрапили під загрозу. Вітчизняними і закордонними фахівцями обговорюються підсумки діяльності зі збереження культурної спадщини з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, організовуються штаби її порятунку на самих різних рівнях комунікації.
Тому, освітньо-культурний проєкт «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: Історія. Культура. Наука. Особистість», що діє в ХНУМГ ім. Бекетова, як ніколи стає затребуваним і актуальним. Колектив Бекетівського, не зважаючи на виклики воєнного часу, продовжує системну, багаторічну роботу зі збереження історичного, інтелектуального, наукового, культурного надбання минулих поколінь колективу навчального закладу, також зберігаючи наше історичне сьогодення, свідоцтва діяльності університету та здобутки бекетівської спільноти під час воєнного стану.
Всеукраїнська науково-практична конференція зі спадщини університету стала для колективу своєрідним майданчиком для спілкування, обговорення та практичного зберігання університетського надбання.
У 2023 році до багатовекторного проєкту зі спадщини додався новий напрямок - «Воєнний щоденник ХНУМГ ім. О.М. Бекетова». В університеті створено єдину інформаційну базу, яка дає можливість зафіксувати для майбутніх поколінь правду сьогодення: і болісні руйнації і відновлення університету. А також неймовірний вклад колективу у подальший невтомний рух вперед своєї Альма Матер.
Колектив продовжує здійснювати великий Видавничий проєкт, присвячений 100-річчю заснування університету. В цьому році освітянській спільноті було презентовано наукове видання - дві книги до 160-річчя від дня народження академіка архітектури О.М. Бекетова.
Перша книга - результат сумісного видавничого проєкту з ЦДНТА України «Академік архітектури О.М. Бекетов. Архів документів». Друга книга «Академік архітектури О.М. Бекетов. Біобібліографічний покажчик» – результат багаторічної роботи авторського колективу співробітників наукової бібліотеки університету. Співробітники наукової бібліотеки університету за реалізацію видавничого проєкту були відзначені Подяками, а саме: директор Н.О. Євсюкова, заступники директора С.І.Федяй, О.М. Штангей; начальник ІБВ В.О. Статкус, провідний бібліотекар Н.Б. Давидова. Також, присутній на заході директорці ХДНБ ім. В.Г. Короленка Н.В.Петренко, рецензенту видання, були передані книги до бібліотечних фондів.
Наряду з різноманітними науковими, освітніми досягненнями в університеті приділяють велику увагу естетичному, культурному та особистісному розвитку студентської молоді. Колективи студентського клубу вивчають і популяризують дорогоцінні скарби українців – мову, пісні, народні обряди.
Насамперед, це студентські колективи: «Фольклористичний колектив «Дана», Дипломант, Лауреат і Гран-Призер багатьох чемпіонатів з фольклору «EUROFOLK-Вінниця 2019» та «EUROFOLK-Чернівці 2019» та вокальний колектив «ATRSUM» - Лауреат та дипломант багатьох регіональних та національних фестивалів та конкурсів. Учасник міських та всеукраїнських творчих заходів.
Справжньої нашою гордістю стала студентка ННІ АДОМ – Вікторія Левченко. Українську самобутність в багатьох країнах світу представляють ляльки-мотанки Народної майстрині України, студентки В. Левченко. Вона багаторазовий переможець та учасник міжнародних та всеукраїнських фестивалів, конкурсів та виставок. Молодь поповнює скарбничку культурної спадщини університету.
За збереження культурної спадщини Подяками були відзначені керівники творчих колективів студентського клубу: К.Г. Орехова, А. М. Кіпаренко, А.Є. Кондратьєва та студентка П курсу ННІ АДОМ В. Левченко
У 2023 році 1Х Всеукраїнська науково-практична конференція «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: Історія. Культура. Наука. Особистість» відбулася 22-23 листопада. Не зважаючи на те, що в дискусійному просторі спілкування велику частину займав онлайн-формат, платформа конференції віртуально змогла об’єднати в любові до університету різні покоління - учених-метрів і студентську молодь.
Під час роботи науково-практичної конференції було заслухано 17 доповідей, до підготовки яких залучилося науковці, викладачі та студенти університету.
Знаковим виступом цього року стала доповідь ректора університету В.М. Бабаєва «Сторінки історії будівельної освіти в Харкові». Спираючись на архівні документи, що зберігаються в державних і відомчих архівах України, доповідач розкрив ретроспективу історичних подій, що відбувалися при організації вищої технічної освіти в Харкові. Зокрема велика увага була приділена історичним подіям, які мали вплив на розвиток будівельної освіти та діяльності вищих навчальних закладів ХІБІ та ХІІКБ. Завершуючи свою доповідь В.М. Бабаєв мотивував колектив Бекетівського активно долучатися до продовження досліджень з історії невідомих фактів в історії університету.
Варто відзначити виступи та доповіді, які були присвячені визначним особистостям університету минулих років. Зворушливим було те, що кожен доповідач, окрім дослідження наукових досягнень особистостей минулого, додавав свої особисті враження від спілкування з нами. Багато розповідали саме про вчителів, яким зобов’язані своїм професійним ростом.
Про наукову діяльність видатного вченого О.П. Мчедлова-Петросяна доповіли: Ушеров-Маршак О. В., д.т.н., професор кафедри будівельних композиційних матеріалів і технологій. Заслужений діяч науки і техніки України. Лауреат Державної премії України та Кондращенко О.В., доктор технічних наук, професор кафедри матеріалознавства та інженерії композитних конструкцій, ННІ БЦІ. Про видатного науковця, професора К.К. Намітокова - доповіли Харченко В.Ф., д.т.н., професор, директор ННІ підготовки кадрів вищої кваліфікації та Герасименко В.А., к.т.н., завідувач кафедри світлотехніки і джерел світла ННІ ЕІТІ.
Про науковий шлях професора Г.С. Пантелята - доповідали Сироватський О.А., к.т.н., доцент кафедри ВВіОВ, Тітов А.А., доцент кафедра ВВіОВ, ННІ БЦІ
Докладно розповів про вченого А.П. Нетюхайло - Карагяур А.С., д.т.н.професор кафедри ВВіОВ, ННІ БЦІ
Спіранде К.В., к.т.н., завідувач кафедри будівельного проєктування ННІ БЦІ - доповіла про засновника школи теорії залізобетону Я.В.Столярова.
Про свого вчителя, професора С.С.Душкіна розповіла Благодарна Г.І., к.т.н., доцент, кафедра ВВіОВ, ННІ БЦІ.
О.І. Славута, канд. економ. наук, доцент кафедри економіки та маркетингу ННІ ЕіМ - доповіла про розвиток економічної освіти в університеті.
Дуже цікавою, наповненою особистими спогадами, була доповідь кандидата архітектури, доцента кафедри урбаністики та містобудування К.С. Чечельницької, про свого вчителя, заслуженого архітектора України Ю. М. Шкодовського.
Просвітницькими для присутніх були доповіді про видатних харківських архітекторів і художників, що викладали в університеті у різний час.
Про художника К.М. Жукова - доповіла М.Я.Бацько, студентка гр.СНГ 2021 (науковий керівник Гончаренко Я.В., доцент кафедри ЛП та СПМ, ННІ АДОМ).
Цікаві відомості про професора О.І. Колеснікова - доповіла Комарова Д.Ю., студентка гр. СПГ 2020-1 (науковий керівник Гатальська Н.В., професор кафедри ЛП та СПМ. ННІ АДОМ).
Аспірант кафедри АБіС ДАС, ННІ АДОМ - А.К. Зінченко розповів про відомого архітектора О.Л. Енгорна.
Змістовну доповідь про творчість художника С.М. Прохорова зробив Д. Шугай, студент гр. А 2021-3, кафедри архітектури та містобудування (науковий керівник Єрошкіна О.О., доцент кафедри ОМтаД, ННІ АДОМ).
На другий день роботи конференції, 23 листопада, в день пам’яті зодчого О.М. Бекетова, присутні прослухали змістовну доповідь про його батька - Миколу Миколайовича Бекетова, видатного науковця і викладача, доповідач - Яцюк М.В., канд.іст.наук, завідувач кафедри історії і культурології.
Присвяченим до Дня гідності був виступ про життя і становлення захисника України, музеєзнавця, директора музею історії університету будівництва і архітектури Білостоцького М.О., який загинув при виконанні бойового завдання Поділилася спогадами про сина, мати захисника Н.П.Тріпутіна, завідувачка сектору наукової бібліотеки університету.
По завершенню роботи конференції всім присутнім учасникам було вручено сертифікати. Всі дослідники історії університету запрошені до публікації дослідницьких статей в Збірці конференції.
Команді організаторів історичної події керівництво висловило подяку і вручило сертифікати, а саме проректору з науково-педагогічної роботи Т.В. Малиніній, Т.П. Єлісеєвій - директору музею історії університету, Т.О. Лобинцевій - провідному зберігачу фондів музею, А. В. Троцай, начальниці відділу ККіPR , Д.В.Рудь - голові студентського самоврядування, А.Л. Сторожуку - графічному дизайнеру ККіPR.
Дякуємо всім, хто зберігає, примножує та досліджує спадщину нашого університету та всім, хто приєднався до історичного заходу 2023 року.
Розпочинаємо підготовку до ювілейної 10 Всеукраїнської науково-практичної конференції зі спадщини університету.
Сподіваємося, що вона відбудеться вже під мирним українським небом. РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!

Ми у соцмережах

facebook instagram youtube Wiki telegram

vtour

Банківські реквізити ХНУМГ

Опитування

Підготовчі курси ХНУМГ

Psyho

Psyho

Школи розвитку

Шкільний урок в ХНУМГ

banner architect

Баннер енерго

Приєднання ХНУБА

Стартап школа

5

png 20230324 152241 0000