1

2

3

Квота 2

4

Аспірантура

26 листопада 2021 року о 10:15 відбулась відкрита зустріч із гостем університету - PhD студентом із США Антоніо Чо (Antonio Cho) у конференц-залі №2, а потім об 11:55 спілкування було подовжено на плановому засіданні кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст. Частина викладачів були присутні дистанційно в каналі «Засідання кафедри» Microsoft Teams.

Засідання кафедри проводилось англійською мовою, викладачі звітували про виконану роботу, надавалась інформація для обговорення. Після закінчення офіційної частини Антоніо поділився особливостями навчання і організації освітнього процесу у США, відповів на запитання, розповів про власні плани на майбутнє.

Які корисні та цікаві та відомості можна відмітити?

Антоніо Чо навчається в аспірантурі університету Карлтон (https://www.carleton.edu), який входить до трійки найкращих університетів штату Міннесота. Після спілкування можна впевнено зробити висновок, що рівень навчання у нашому університеті не гірше, а в деяких аспектах навіть кращий за провідний університет США.

Все, що буде написано нижче, стосується порівняння саме з університетом Карлтон і може не відповідати характеристикам інших вишів США.

В першу чергу, це рівень фізико-математичної підготовки. В США користуються програмним забезпеченням з обробки даних (так званий напрям Data Science) без розуміння математичних моделей, інтегральних та диференційних рівнянь, на яких ці дані ґрунтуються.  

Окрім програмного забезпечення, відомого тільки в США, деякі програми активно використовуються і у нашій науково-дослідній та навчальній роботі: Matlab/Simulink, ANSYS, SciLab. Розглянуті з презентації приклади бакалаврських та магістерських робіт мають структуру та наповнення, які за рівнем виконання відповідають нашим роботам.  Найбільш поширена мова програмування у США – це Python, менш популярні C, C++, Java. Всі ці мови програмування досконало викладаються кафедрою комп’ютерних наук та інформаційних технологій нашого університету.

Після огляду лабораторій університету Антоніо відмітив, що у США бракує такої практичної підготовки студентів, яка є у нас, а сам рівень лабораторної бази нашого університету є високим і сучасним.

Що стосується особливості навчального процесу, кардинально відмінного від нашого – це стиль викладання дисциплін. Наприклад, за більшістю дисциплінами лекції взагалі не проводяться. Професор видає студентам проблемне завдання, яке ті виконують протягом семестру, а в університеті лише відвідують консультації у разі виникнення питань. Варто відмітити, що це не аналог нашої курсової роботи – це стосується звичайного теоретичного курсу. Також кожна бакалаврська робота обов’язково повинна бути підкріплена щонайменше однією науковою публікацією спільно із керівником. Цікаво, що в університеті Карлтон не мають уявлення про такі науково-метричні бази, як Scopus і Web of Science.

Отже, нам є чим пишатись, і ми можемо на гідному рівні брати участь у міжнародних наукових програмах.

Результатом зустрічі став обмін контактами, укладанням домовленості про сумісну наукову співпрацю, спільні наукові проєкти та публікації у рейтингових наукових виданнях США. Окрім того, Антоніо підтвердив згоду як особисто до себе, так і своїх колег щодо участі у міжнародній Scopus-конференції “International Conference on Smart Technologies in Urban Engineering” 9-11 червня 2022 р (https://stue.kname.edu.ua), яка організується Навчально-Науковим Інститутом Енергетичної, Інформаційної та Транспортної Інфраструктури у рамках святкування 100-річчя університету.

Ми у соцмережах

facebook instagram youtube Wiki telegram

vtour

Банківські реквізити ХНУМГ

Опитування

Підготовчі курси ХНУМГ

Psyho

Psyho

Школи розвитку

Шкільний урок в ХНУМГ

banner architect

Баннер енерго

Приєднання ХНУБА

Стартап школа

5

png 20230324 152241 0000