1

2

3

Квота 2

4

Аспірантура

viber image24 квітня у рамках проекту «Бекетов Урбан Фест» стартувала серія екскурсій «Харків Бекетовський». Першими учасниками квест-екскурсії стали старшокласники Харківської спеціалізованої школи № 29 Харківської міської ради. Екскурсанти дізналися, що архітектурне обличчя міста Харкова належить рукам видатного українського зодчого, академіка архітектури Олексія Миколайовича Бекетова.

Екскурсія стартувала від пам’ятника Олексію Миколайовичу біля ХНУМГ ім. О.М. Бекетова. Почесне ім’я видатного харків’янина було присвоєно Харківському національному університету міського господарства у квітні 2013 року. Після цього у колективі народилася ідея увіковічнення пам’яті зодчого, яка, завдяки старанням професорсько-викладацького складу, студентів, випускників та друзів Університету, була реалізована. Спорудження пам’ятника академіку архітектури Олексію Миколайовичу Бекетову — дарунок сучасного колективу ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, відомих харків’ян та друзів Університету нашому рідному місту Харкову.

В уУніверситеті відкрито меморіальний музей зодчого. Дбайливо зберігається дар архітектора — Бекетовська бібліотека. До 150-річного ювілею архітектора у 2012 році харківська університетська спільнота одержала репринтне видання книги Олексія Миколайовича «Архітектура. Курс лекцій, читаний в Харківському технологічному інституті імені Імператора Олександра Третього» та сучасне наукове дослідження життя й діяльності зодчого. Колектив активно бере участь у здійснені дослідницької та просвітницької діяльності щодо популяризації Бекетовського надбання.

У рамках екскурсії школярам було презентовано проекти зодчого. Перший проект Олексія Миколайовича після закінчення Санкт-Петербурзької академії художеств показав його майстерність. Купецьке товариство оголосило закритий конкурс на будівлю Комерційного училища (нині Юридична академія), і його виграв Бекетов. За наступні 40 років ним тільки в рідному Харкові буде створено понад 40 споруд: особняки, банки, навчальні заклади, житлові будинки, Каплунівська церква. Чого варта одна лише будівля судових установлень, яка на початку ХХ століття була найбільшою в нашому місті. Головну площу Харкова — Миколаївську (нині Конституції) — прикрасили банківські будівлі роботи Бекетова. На самому початку Пушкінської вулиці за його проектом було зведено величаву споруду Харківського медичного товариства (нині інститут ім. Мечникова). На вулиці Жон Мироносиць Бекетов спочатку проектує будинок для батьків дружини, а в 1897 році — свій власний (нині Будинок вчених).

Архітектурний доробок Олексія Миколайовича дійсно вражає, а його патріотизм та відданість рідному місту заслуговують на велику повагу. Хотілося б побажати молодому поколінню слідувати словам зодчого «Безперервна праця — головний закон мистецтва і життя», та створювати нові прекрасні проекти і розвивати наше рідне місто.

Екскурсія «Харків Бекетовський» триватиме до червня місяця. Записатися на екскурсію можна за телефоном 0956911468 (Viber).

MOYO.UAТакож повідомляємо, що дата проведення проекту «Бекетовський ринг» буде уточнена після травневих свят.

Висловлюємо подяку партнеру проекту «Бекетов Урбан Фест» — мережі магазинів MOYO.UA за надання подарунків для учасників батлу.

Ми у соцмережах

facebook instagram youtube Wiki telegram

vtour

Банківські реквізити ХНУМГ

Опитування

Підготовчі курси ХНУМГ

Psyho

Psyho

Школи розвитку

Шкільний урок в ХНУМГ

banner architect

Баннер енерго

Приєднання ХНУБА

Стартап школа

5

png 20230324 152241 0000