18 жовтня наш університет приймав гостей – освітян і школярів шкіл міста. Науково-методичний педагогічний центр Департаменту освіти Харківської міської ради сумісно з ХНУМГ ім. О. М. Бекетова проводили учнівський форум «Велика рада старшокласників».
У заході взяли участь більше 100 школярів – лідерів учнівського самоврядування – з усіх районів міста. Засідання було присвячено питанням реалізації Стратегії розвитку Харківської міської організації учнівського самоврядування на 2018-2022 роки.
На початку пленарного засідання слово взяв ректор ХНУМГ ім. О. М. Бекетова В. М. Бабаєв, який привітав учасників форуму в стінах нашого університету і побажав плідної праці.
Робочу програму розпочали доповіді-презентації школярів про діяльність юних миротворців, волонтерів, дебатного клубу та про інші форми суспільної роботи організацій учнівського самоврядування.
По закінченні презентацій усі виступи проаналізував експерт, представник нашого університету – провідний спеціаліст з управління проектами Д. Е. Лисенко, професор кафедри управління проектами в міському господарстві і
. Дмитро Едуардович відзначив переваги і недоліки, притаманні більшості виступів, і дав школярам багато корисних порад для подальшої праці над проектами.Другу половину засідання було присвячено презентаціям університетських шкіл розвитку. Про «Школу юного омбудсмена» присутнім доповіла І. І. Килимник, завідувачка кафедри правового забезпечення господарської діяльності, і доцент цієї кафедри – Т. А. Коляда. Ідея нової школи викликала багато запитань і спровокувала жваву дискусію, але за браком часу обговорення деталей перенесли на 7 листопада – дату урочистого відкриття і презентації цієї школи.
Про старт іншої школи – «Мер міста», – яка стала вже традиційною формою співпраці ХНУМГ і ХМОУС, оголосила Т. В. Бєльська, доцент кафедри менеджменту і адміністрування.
Але «хедлайнером» зустрічі став знов-таки новачок – «Школа стартапів» від кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві. Аспірант кафедри В. Хвостіченко зробив презентацію школи і розповів про цікаві перспективи співпраці майбутніх учасників школи з департаментом British Council і отримання міні-грантів для реалізації власних проектів. Доповідь викликала в слухачів сплеск ентузіазму й бажання взяти участь у новому проекті.
Завершилося засідання оформленням резолюції форуму і визначенням шляхів майбутньої діяльності ХМОУС. Бажаємо успіхів освітянам і школярам та чекаємо на нові зустрічі в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова