1

2

3

4

Аспірантура

5

НЕЗАБАРОМ ВІДБУДЕТЬСЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
ОНОВЛЕНИХ ЗАЛІВ МУЗЕЙНОГО КОМПЛЕКСУ

       • МУЗЕЮ АКАДЕМІКА АРХІТЕКТУРИ О. М. БЕКЕТОВА
       •  ІМЕННОЇ ЗАЛИ УРОЧИСТОСТЕЙ УНІВЕРСИТЕТУ

Керівники проєкту – ректор В. М. Бабаєв, проректор В. О. Росоха.
Автор проєкту – архітектор-реставратор В. Є. Новгородов.
Музейне проєктування – ст. викладач факультету АДОМ О. М. Іванов.
Художник – Заслужений художник України В. І. Ковтун.

Багаторічна історія навчального закладу тісно пов’язана з іменем видатного архітектора, академіка архітектури Олексія Миколайовича Бекетова, який став засновником кращих традицій архітектурної та художньої освіти.

В Університеті, якому в 2013 році присвоєно почесне ім’я видатного зодчого, багато років активно здійснюється дослідницька й просвітницька діяльність щодо популяризації Бекетівського надбання.

Дбайливо зберігається дар архітектора – Бекетівська бібліотека, надруковано репринтне видання книги О. М. Бекетова «Архітектура. Курс лекцій, читаний у в Харківському технологічному інституті імені Імператора Олександра Третього» 1909 р. Реалізується багатовекторний культурно-просвітницький проєкт «Харківські Бекетівські асамблеї» та науково-практичне, історико-архітектурне зібрання «Бекетівські читання». За рішенням Вченої ради Університету кращі студенти щорічно отримують стипендію імені О.М. Бекетова. У 2016 році колектив Університету здійснив масштабний проєкт – спорудження пам’ятника славетному архітектору й педагогу О. М. Бекетову.

Збереження і дослідження Бекетівської спадщини тривають багато десятиліть. Уперше, у 1990 р. в нашому навчальному закладі було відкрито Музей академіка архітектури О.М. Бекетова, який згодом став справжньою перлиною сучасного Музейного комплексу Університету, та який за час свого існування став невід’ємною частиною культурного життя нашого навчального закладу та м. Харкова. Оновлення музейної експозиції у 2020 р. відбулося завдяки здійсненню масштабного проєкту з реконструкції та реставрації старовинної будівлі Університету, пам’ятки архітектури ХІХ ст.

Спадщина зодчого заслуговує на визнання та збереження задля майбутніх поколінь.

Оновлена силами співробітників адміністративно-господарчої частини університету Іменна Зала Урочистестей прикрашена художніми творами Заслуженого художника України В. І. Ковтуна. У виконанні знаного митця було створено триптих «Панорама Бекетівських будівель на площі Конституції в м. Харкові» та портрет Олексія Миколайовича Бекетова за мотивами відомої картини харківського художника М. Р. Пестрикова, що зберігається в колекції Харківського художнього музею.

У 2020 році розпочався новий етап у розвитку Музею О. М. Бекетова та досліджень спадщини видатного зодчого і педагога, що стало яскравим свідченням вдячності й поваги до великого майстра архітектури.


Переглянути фотоальбом