ЗАСТАВКА 100Шановні друзі! Співробітники, викладачі, студенти, аспіранти, випускники, партнери – усі, хто має честь бути причетним до славетного українського закладу вищої освіти Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, 12 липня 2022 року рідна Alma-Mater перегортає величну сторінку своєї вікової історії! Від щирого серця вітаю університетську спільноту зі знаменною датою – 100-річчям від дня створення Університету!
ХНУМГ ім. О.М. Бекетова розпочав свою історію 12 липня 1922 року й за сторіччя підготував плеяду висококваліфікованих фахівців, які зробили величезний внесок у розвиток і розбудову українських міст і регіонів.

За 100 років Університет пройшов довгий, складний, але гідний шлях. Наш колектив завжди вирізнявся професійністю, згуртованістю, дбайливим ставленням до традицій і прагненням до пошуку нових шляхів та векторів розвитку, нестримним бажанням рухатись уперед до амбітних цілей.

Безсумнівна й незаперечна роль у вихованні молодого покоління і забезпеченні якості підготовки фахівців належить потужному професорсько-викладацькому складу Університету, до якого входять шановані професори й доктори наук, доценти й кандидати наук, видатні освітяни, науковці, знані у світі фахівці, лауреати державних премій і винагород, члени національних та галузевих академій.

Багаторічна напружена й плідна робота колективу дозволила Університету здобути статус національного та стати значимим надсучасним навчально-науковим комплексом в Україні. За цим державним визнанням − натхненна праця колективу, науково-педагогічних працівників, високі досягнення студентів і зростаючий авторитет випускників, які успішно працювали й працюють не лише в нашій країні, а й за її кордонами, упроваджуючи в життя набуті знання та генеруючи власні сучасні ідеї.

Із щирою подякою згадуємо всіх, хто брав участь у розбудові нашого Університету, – співробітників, викладачів, випускників різних років.

Сьогодні, в ці ювілейні дні, як і в життя кожного українця, увірвалася страшна війна. Вона розкидала університетську родину по всьому світу, але ще більше об’єднала й загартувала. Така надзвичайна єдність, відповідальність, енергійність і працелюбність, любов до України й рідної Alma Mater є свідченням нашої готовності до відбудови країни.

Пишаюся кожним із Вас за збереження справжнього духу «бекетовського університету». Дякую за те, що у важкий час жоден з Вас не полишив своїх обов’язків і став прикладом стійкості й відданості освітянській справі та університету.

У ювілейні дні весь колектив університету подячною Молитвою згадує наших мужніх воїнів Збройних сил України, тероборонівців та волонтерів. Всіх, хто мужньо боронить нашу рідну неньку Україну. Тримаймося! Ми обов'язково вистоїмо! Відновимо поранений Університет та відбудуємо наш улюблений Харків і неймовірну Україну. Колективу і випускникам Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова буде багато справ та роботи по відновленню вільних міст України.

Пишаюся кожним із Вас за збереження справжнього духу «бекетовського університету». Дякую за те, що у важкий час жоден з Вас не полишив своїх обов’язків і став прикладом стійкості й відданості освітянській справі та Університету.

Впевнений, що ХНУМГ ім. О.М. Бекетова гідно пройде крізь грізні виклики сьогодення, набуде нового досвіду, збагатиться вірними друзями та партнерами. А його новий історичний період в наступному другому сторіччі буде проходити під гаслом відновлення і бурхливого розвитку.

Щиро та сердечно вітаю всіх зі 100-річним ювілеєм Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова! Бажаю найскорішого миру рідній українській землі та процвітання нашій Alma Mater!

З повагою,
ректор Володимир Бабаєв