01 03316 квітня 2014 року була проведена презентація для студентів факультету Інженерної екології міст «Особливості пошуку роботи в Інтернеті: як запобігти «підводного каміння» менеджером сайту «Робота в Харкові» Єрмаковою Ганною Володимирівною.

Сайт «Робота в Харкові» (www.rabota.kharkov.ua) - це безкоштовна Інтернет-служба для пошуку роботи в нашому місті, де є змога розмістити свою анкету (резюме), переглянути вакансії провідних роботодавців та, користуючись різноманітними рубриками вакансій, знайти для себе саме ту, яка найбільше підходить.

02 034Було зроблено невеликий огляд основних можливостей сайту, зокрема, представлена загальна схема пошуку роботи, яка включає в себе: реєстрацію на сайті, складання докладного резюме, підбір необхідних вакансій, відправка резюме роботодавцям, підписка на розсилку вакансій та періодичне оновлення резюме. У якості вступного слова менеджер розповіла про розповсюджені хибні твердження щодо пошуку роботи – знайти місце можна лише при наявності так званих «зв’язків» та «блату»; шукати роботу стидно; спочатку треба закінчити ВНЗ.

03 037Всі ці без винятку стереотипи не є однозначно істинними. Саме на сайті «Робота в Харкові» початківець, - молодий спеціаліст, або навіть студент-старшокурсник, має змогу, дотримуючись правил, представити себе роботодавцям та заявити про себе як фахівець, або просто, знайти підробіток, за наявності особливих вмінь та якостей характеру. Для цього треба знати про наступне:

• розміщене на сайті резюме регулярно потребує оновлення;
  • якщо Ви пишете резюме, будьте готові до того, аби прокоментувати кожен пункт, який у ньому міститься – працедавець відразу зрозуміє, чи дійсно пошукач володіє тими навичками, які він перераховує, пишучи свою анкету. Тож, звичайно, намагайтеся показати себе з найкращої сторони, але не перебільшуйте та не фантазуйте;
  • доцільно попередньо створити окрему електронну пошту саме для відгуків працедавців та отримання повідомлень про вакансії. В резюме слід вказати інформацію: освіта, досвід роботи (навіть неофіційно), свої плани на майбутнє, чого Ви бажаєте досягти, яку саме роботу отримати;
  • звичайно, треба чітко визначитись із напрямком, в якому Ви бажаєте надалі розвиватись, не рекомендується початківцям у полі «заробітна платня» вказувати її розмір; але при очній зустрічі, тобто, на співбесіді, якщо це питання прозвучить, то бути готовим відповісти ;
  • особливо ретельну увагу приділити своїй фотографії – вона має бути обов’язково, це підвищить довіру працедавця до Вашої персони та може зіграти Вам на користь. Звичайно, якщо фото є вдалим, або принаймні, адекватним. Ні в якому разі не слід розміщувати обрізані фотографії, фотографії із домашніми тваринами або зі сторонніми предметами, фотографії у колі друзів, відпочинку на морі або у клубах, змазані, відверті фото, тим паче, карикатури. Це лише викличе сміх у роботодавців, але ніяк не інтерес до Вас як до спеціаліста. Креативний підхід має місце, якщо посада, на яку Ви претендуєте, пов’язана із творчою діяльністю (наприклад, веб-дизайнер, програміст…), але в усьому повинна бути поміркованість.

04 038

Тож, дбаючи про дотримання цих правил, Ви зможете, доклавши зусиль, знайти свою бажану роботу та стати успішним фахівцем.

Центр довузівської підготовки та працевлаштування випускників

MOiN Ukrayni gerb Ed