viber image22 лютого 2018 року секретар профспілкового комітету студентів, студентка факультету Інженерних мереж та екології міст Мохонько Анастасія взяла участь у Регіональному Форумі «Правовладдя і суспільство» за сприяння Харківської обласної державної адміністрації та Національної академії правових наук України сумісно з Програмою «USAID» «Нове правосуддя від американського народу».

Метою заходу є донесення важливої тематичної інформації представникам органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, правопорядку, громадянського суспільства, місцевого бізнесу та медіа. Програма багато уваги приділяє питанням підвищення обізнаності громадян та професійної спільноти щодо змісту судової реформи загалом, та її окремих аспектів.

Програма заходу була поділена на 3 сесії. Перша сесія «Нове правосуддя» була присвячена обізнаності населення про зміст судової реформи (як показує статистика зараз це лише 9% громадян), що впливає на рівень недовіри до неї. Керівником секції була Наталія Петрова – заступник керівника програмами «USAID». Додатково було презентовано тему «Ребрендинг Верховного Суду», щодо реформування найвищого судового органу.

У другу сесію відбулася презентація українського видання документу Венеціанської Комісії «Rule of Law Checklist» - Мірило Правовладдя, яку представляв Сергій Головатий, д.ю.н., член Європейської комісії «До демократії через право», національний експерт програми «USAID» «Нове правосуддя». Ознайомив присутніх про поняття « the Rule of Law» (правовладдя) та наголосив, що правовладдя є одним із трьох стрижневих принципів ради Європи поряд з демократією та людськими правами.

Далі було презентовано результати проведених на замовлення програмами «USAID» «Нове правосуддя» опитувань громадян, суддів та працівників – учасників судових проваджень щодо судової реформи, незалежності судової влади, сприяння корупції й протидії її проявам. Цю частину представив фахівець з моніторингу та оцінки програмами «USAID» «Нове правосуддя» – Томас Вертелецький, який проінформував про результати опитувань на наступні теми: наслідки люстраційної перевірки суддів, оцінка процесу очищення в судовій владі, про ставлення до корупції, про повідомлення про корупцію державним органам.

Захід відбувся у дружній обстановці усі бажаючі задавали свої питання та кожен отримав екземпляр українського видання документу Венеціанської Комісії - Мірило Правовладдя.

ТРЕНІНГ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВІДКРИТОГО МАСОВОГО АНГЛОМОВНОГО ОНЛАЙН КУРСУ З МЕДІА ГРАМОТНОСТІ

EASTERN EUROPE CONFERENCE ON TIMBER CONSTRUCTIONS

bannerPodkusry