1З 2016 року ХНУМГ ім. О.М. Бекетова на замовлення КП «Харківводоканал» здійснює підготовку співробітників підприємства за спільно погодженою освітньо-професійною програмою, яка передбачає вивчення практичного досвіду застосування сучасних технологій водопостачання, водовідведення та очищення вод.

2Протягом навчального року студенти спільно з викладачами кафедри водопостачання, водовідведення і очистки вод відвідали ряд об'єктів систем водопостачання та водовідведення м. Харкова: комплекси водопідготовки «Дніпро» (смт Краснопавлівка) і «Донець» (смт Кочеток), лабораторію санітарно-епідеміологічного контролю якості води, диспетчерську управління технологічними процесами водопостачання, міські очисні споруди водовідведення № 1 і № 2, водопровідні та каналізаційні насосні станції, а також підприємство «Екотон» і цех хімводоочищення ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5».

317-18 серпня 2017 року група студентів та викладачі кафедри ВВ і ОВ доц. К.Б. Сорокіна, доц. М.В. Дегтяр, ст. викл. В.М. Бєляєва за сприяння Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» ознайомилися з технологічним регламентом і особливостями експлуатації об’єктів водопостачання та водовідведення КП «Дніпроводоканал» м. Дніпро та КП «Водоканал» м. Запоріжжя.

В ході технічної екскурсії студенти ознайомилися з результатами реконструкції та досвідом реалізації інноваційних проектів на водопровідних та каналізаційних очисних спорудах, серед яких впровадження технології біологічного очищення нітрі-, денітрі-, при якій нарівні з процесами нітрифікації застосовані процеси денітрифікації і дефосфотації зі зниженням всіх видів азоту і фосфатів в очищених стічних водах; реконструкція реагентного господарства на водопровідних очисних спорудах із застосуванням сучасного малогабаритного автоматизованого обладнання для приготування та дозування робочих розчинів.

Одержаний практичний досвід необхідний для більш глибокого засвоєння теоретичних знань, формування умінь, навичок і компетенцій для успішного вибору та реалізації сучасних технічних рішень в галузі водопостачання та водовідведення.

MOiN Ukrayni gerb Ed