АФИША БекетовПротягом всього ювілейного 2017 року в університеті відбуваються різноманітні заходи, присвячені архітектурній спадщині академіка архітектури О.М. Бекетова. З повагою до архітектурної спадщини О. М. Бекетова 23 травня 2017 року було відкрито нову виставку в музейному комплексі університету.

Академік архітектури Олексій Миколайович Бекетов – неординарна особистість, що залишила яскравий слід в історії нашого міста і заслуговує на щиру подяку, любов і визнання харків’ян, а його архітектурна спадщина – на збереження для майбутніх поколінь.

Багаторічна історія Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова тісно пов’язана з ім’ям видатного архітектора О. М. Бекетова, який створив потужну школу з підготовки майбутніх архітекторів, став засновником кращих традицій архітектурної та художньої освіти. У сучасному ХНУМГ ім. О. М. Бекетова велика увага приділяється пропагуванню дбайливого ставлення до архітектурної спадщини. Колектив університету прагне виховувати в нинішньому поколінні студентів любов і повагу до історії рідного Харкова, популяризуючи в молодіжному середовищі архітектурно-історичну спадщину минулих поколінь.

В музейному комплексі університету, в рамках заходів до Міжнародного Дня музеїв, представлена нова виставка «Архітектурна спадщина О.М. Бекетова в місті Харкові. Збереження та реставрація». На виставці демонструються архівні матеріали з фондів Музейного комплексу університету та ЦДНТА України. З методичного фонду факультету АДОМ (декан факультету Т.Д. Рищенко) представлені оригінали науково-технічної документації з реставрації Бекетівських будівель. Видано буклет виставки та архівний путівник, який підготувала завідувач сектором бібліотеки О. В. Балишева.

На відкритті виставки з теплими словами привітання виступив ректор профессор В. М. Бабаєв. Директор музею Т. П. Єлісеєва щиро подякувала всім друзям та партнерам музею, що допомагають досліджувати цікаву і глибоку Бекетівську тему.

Колектив університету шанує та цінить постійну увагу родини Бекетових, її участь у різноманітних заходах університету і щиро дякує за дбайливе збереження родинного архіву. Правнука архітектора О. Ф. Рофе-Бекетова, що відвідала виставку, високо оцінила роботу музею та висловила бажання на подальшу співпрацю.

На заходах був присутній колектив наукової бібліотеки університету, що дбайливо зберігає в фондах Бекетівську бібліотеку, подаровану архітектором колективу ХІІКБ ще в 1939 році. Сьогодні співробітники бібліотеки, на чолі з директором Н. О. Євсюковою, активно долучилися до бібліографічних досліджень життя і творчості О. М. Бекетова.

Давнім партнером музею університету у важливій справі дослідження спадщини зодчого є Центральний державний науково-технічний архів України, який зберігає унікальний особистий фонд академіка архітектури О. М. Бекетова. Співпраця двох колективів в організації спільних виставок, в удосконаленні постійної експозиції, присвяченої видатному зодчому, робить великий внесок у розвиток освітнього фундаменту університету. З промовою до присутніх виступили директор ЦДНТА України Є. В. Семенов та заступник директора М. А. Балишев.

На заходах були присутні партнери музейного комплексу - співробітники Харківського художнього музею, ХДНБ ім. В. Г.Короленка, Державного архіву Харківської області, члени Асоціації університетських музеїв м. Харкова. Головними відвідувачами виставки стали студенти університету.

Банер виборів

BOS банер