1Протягом всього ювілейного 2017 року в університеті відбудеться низка різноманітних  заходів щодо вшанування пам’яті зодчого, присвячені архітектурній спадщині академіка архітектури О.М. Бекетова.

3 березня 2017 року відбулося засідання Вченої Ради університету, присвячене 155-річчю від дня народження академіка архітектури Олексія Миколайовича Бекетова.

Професорсько-викладацький та студентський колективи вшанували пам'ять видатного архітектора та педагога покладанням квітів до місця поховання  та до  пам’ятника зодчому.

Багаторічна історія Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова тісно пов’язана  з ім’ям яскравої особистості, видатного архітектора, академіка архітектури Олексія Миколайовича Бекетова, який створив потужну школу з підготовки майбутніх архітекторів, став засновником кращих традицій архітектурної та художньої освіти.

Саме пророчі слова Бекетова про те, що Харківський інститут комунального будівництва є Всеукраїнським центром архітектурно-художньої та будівельно-технічної освіти молоді спонукає сучасний колектив до нових звершень. Педагогічні принципи великого зодчого сьогодні стали основою сучасної освіти, яка переживає новий етап вибору системи і моделі подальшого освітнього розвитку в університеті.

Визначними подіями на шляху розвитку ХНУМГ ім. О.М. Бекетова є відкриття факультету «Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва». На факультеті навчається понад 900 студентів. До складу факультету входять п’ять кафедр: основ архітектурного проектування і рисунку, лісового і садово-паркового господарства, архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища, містобудування, міського будівництва та господарства. Підготовку спеціалістів забезпечує 66 викладачів, серед яких 9 докторів, 10 професорів, 18 кандидатів наук, 29 доцентів, 16 старших викладачів та 15 асистентів. Високий професійний рівень підготовки майбутніх фахівців забезпечують сучасні архітектурно-художні майстерні Аrhouse та новітні лабораторії ВІМ-технологій. Факультет посилює міжнародні науково-практичні  зв’язки з низкою вищих навчальних закладів: Болгарії, Німеччини, Польщі, Угорщини, Естонії, Іраку, Туреччини. Студенти мають можливість проходити навчання за кордоном за міжнародними програмами мобільності та подвійного дипломування.

Університет цілеспрямовано прагне до інтерактивного розвитку сучасної освіти, яка зберігає унікальну потужну спадщину викладачів минулих поколінь та ґрунтується на багаторічних освітянських традиціях.

Почесне ім’я  видатного харків’янина Олексія Миколайовича Бекетова було присвоєно Харківському національному університету міського господарства  у квітні 2013 року.

В університеті відкрито меморіальний музей зодчого. Дбайливо зберігається дар архітектора - Бекетовська бібліотека. До 150-річного ювілею архітектора у 2012 році харківська університетська спільнота одержала репринтне видання книги Олексія Миколайовича «Архітектура. Курс лекцій, читаний в Харківському технологічному інституті імені Імператора Олександра Третього» та видано сучасне наукове дослідження життя та діяльності зодчого.

Колектив активно бере участь у здійснені дослідницької та просвітницької діяльності, щодо популяризації Бекетовського надбання. Реалізується багатовекторний культурно-просвітницький проект «Харківські Бекетовські асамблеї» та проводиться науково-практична, історико-архітектурна конференція «Бекетовські читання». За рішенням Вченої ради університету кращі студенти щорічно отримують стипендію імені О.М.Бекетова.

Колектив університету став ініціатором та за сприянням «Асоціації випускників та друзів ХНУМГ імені О.М.Бекетова» здійснив шляхетну мету та подарував місту Харкову яскраву перлину. До 155-річчя від дня народження О.М. Бекетові було споруджено пам’ятник професору, зодчому, педагогу Олексію Миколайовичу Бекетову. Пам’ятник вишукано завершив освітньо-культурний простір університету та органічно вписався в концепцію старого міста, архітектурний ансамбль якого прикрашений спорудами, створеними за проектами О.М. Бекетова.

Заходи, що відбудуться у 2017 році і надалі спонукатимуть студентську молодь та наукову спільноту до подальшого вивчення і збереження архітектурної спадщини міста Харкова.

MOiN Ukrayni gerb Ed