18 жовтня в Університеті відбулася зустріч студентського активу першого курсу з ректором Володимиром Миколайовичем Бабаєвим. У вступному слові Володимир Миколайович ознайомив студентів із результатами соціологічного опитування, яке було проведено серед першокурсників Університету: наскільки студентів влаштовують якість та умови навчання, які взаємовідносини у них складаються у новій групі та з кураторами. Більшість першокурсників мають позитивне враження від перших місяців занять, змогли побудувати хороші стосунки з одногрупниками та рекомендували б поступати до Університету своїм знайомим та друзям. Проте, є і проблемні питання, з якими студенти звернулися до ректора у рамках зустрічі.

Першокурсників хвилювала проблема нарахування стипендії та інформації, яка з’явилася у ЗМІ щодо зміни системи нарахування стипендій. Ректор зазначив, що остаточно питання стипендіального забезпечення ще не врегульовано. У цьому напрямі працює робоча група міністерства, профільного комітету Верховної Ради та громадських організацій. Серед їх напрацювань є пропозиції щодо розмежування академічних та соціальних стипендій. Ректор зазначив, що, зараз стипендію може отримувати навіть студент, який має трійки, якщо його середній бал становить чотири. Коли він навчався у вищому навчальному закладі трієчники стипендії не отримували.

Наступне питання перевело розмову дещо в інше русло. Першокурсники попросили ректора поділитися власним секретом успіху. Володимир Миколайович дав просту пораду: необхідно відноситися до кожної людини так, як ти хочеш, щоб вона відносилася до тебе, з повагою та розумінням.

Не обійшлося і про питання щодо гуртожитків. Проректор з адміністративно-господарської роботи доповів студентам про ремонти, які проходять зараз у гуртожитках, про планування проведення косметичних ремонтів у 3 та 4 гуртожитках. Проте, підтримка порядку та чистоти у кімнатах і гуртожитках не можлива без розуміння студентами необхідності прибирати за собою, економити, щоб заощаджувати на оплаті за студентський гуртожиток. Ректор додав, що зараз в Університеті реалізується проект будинку з нульовим енергоспоживанням, одним із напрямів цього проекту є використання енергії від сонячних батарей. У перспективі такі сонячні батареї планується встановити і у студентському містечку, що дозволить забезпечити цілорічне постачання гарячої води. Студентів зацікавило, чи проживав ректор у період навчання у гуртожитку. Володимир Миколайович розповів, що не проживав у гуртожитку, але дуже часто там проводив час. Одного разу навіть був відправлений на відпрацювання за гру у преферанс і на місяць доступ до гуртожитків для нього був закритий. Згадав Володимир Миколайович і про своє навчання в Університеті. А також, відповідаючи на питання чи займається ректор спортом, розповів про гру у футбольному клубі «Металіст». Свою футбольну кар’єру ректор змінив на професію будівельника, і, як він сам сказав, не жалкує про обраний ним шлях. Володимир Миколайович порадив студентам бути активними, завжди мати власну позицію та розвиватися, адже Університет дає безліч можливостей не лише для навчання, але й для розвитку. А скористатися такими можливостями чи ні – повинен вирішувати сам студент.

Анонси подій

MOiN Ukrayni gerb Ed