344Організаторами симпозіуму виступили Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харківська обласна організація Національної спілки архітекторів України, за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові.

Робота пленарних сесій симпозіуму проходила 15 квітня у залі засідань Музейного комплексу Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. Симпозіум відкрив ректор ХНУМГ імені О.М. Бекетова, доктор наук з державного управління, професор Бабаєв В.М., який привітав учасників симпозіуму та наголосив, що його робота сприятиме консолідації зусиль польських та українських архітекторів у збереженні архітектурної унікальності міст, як складової культури і духовності обох народів. З вітальним словом учасникам симпозіуму виступив генеральний консул Республіки Польщі у Харкові Януш Яблонський, який висловив своє бачення подальшої співпраці між українськими та польськими архітекторами і науковцями у вдосконаленні архітектурної освіти. Також на пленарному засіданні виступив головний архітектор Харкова, голова правління Харківської обласної організації Національної спілки архітекторів України С.Г. Чечельницький, який підкреслив значимість симпозіуму у вирішенні проблем пов’язаних зі збереженням архітектурної спадщини Харкова.

233у432к23

253434256е46

У роботах сесій взяли участь президент Польського Інституту студій світового мистецтва доктор Єжи Маліновський, магістр Гданського Університету Ірина Гавраш, завідувач відділу українського та російського мистецтва XVI – початку ХХ ст. Харківського художнього музею О.Й. Денисенко, ад’юнкт у Міжвідділовому інституті наук про мистецтво Академії образотворчих мистецтв у Гданську Міхал Пщулковські, професор інституту проектування міст і регіонів лабораторії віднови міст Краківської політехніки Богуслав Подхалянскі, професор кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Ю.І. Криворучко.

У рамках проведення симпозіуму відбулися секційні засідання: «Роль особистості у розвитку українсько-польської архітектури та її вплив на сьогодення» та «Історичні аспекти формування українсько-польської архітектурної спадщини: сучасні тенденції та перспективи» на яких пройшли високопрофесійні дискусії щодо сучасних проблем у дослідженні архітектурної спадщини України та Польщі. Для гостей університету була проведена ознайомлювальна екскурсія по виставковим експозиціям Музейного комплексу, бібліотеки, художньої виставки провідного викладача кафедри Основ архітектурного проектування та рисунку факультету Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва заслуженого діяча мистецтв України Л.К. Сторожука «Творчість поєднує», Українсько-польської виставки архітектурних та містобудівельних студентських проектів та проекту реконструкції в`їзду на меморіал жертв тоталітаризму кафедри Архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища.

DS34кC 0065DSC 0276 Edited

DSC 0290 Edited

Підсумками роботи першого дня симпозіуму стало спільна декларація його учасників про необхідність поглиблення дослідження спільних рис архітектури, містобудування та мистецтва України та Польщі крізь часи та епохи.

Анонси подій

MOiN Ukrayni gerb Ed